Apel do JM Rektora Politechniki Opolskiej

Szanowny Panie Rektorze

W ostatnim czasie, a w szczególności w ostatnim tygodniu, Politechnika Opolska znalazła się w centrum uwagi mediów już nie tylko lokalnych ale ogólnopolskich. Takie czasopisma jak: Wprost, Gazeta Prawna, Gazeta Wyborcza, media internetowe jak: Onet, Polsat czy też Radio Zet, które poza informacją zamieszczoną na stronie internetowej, poinformowało również w swoich wiadomościach na antenie ogólnopolskiej, o złożonej sytuacji naszej Uczelni.

W tych okolicznościach, odkładanie w czasie nieuniknionej dyskusji o wysokości JM Rektora zarobków oraz możliwych nieprawidłowościach związanych z ich przyznaniem, jedynie sytuację Politechniki Opolskiej pogarsza. Wszak nie o taki rozgłos w Polsce nam wszystkim chodzi.

W czasie swojego urzędowania już nie raz pokazał Pan, że potrafi szybko działać. Szczególną uwagę na ten fakt w kontekście powołania nowego Wydziału Informatyki, zwrócił p. prof. J. Sadecki, a co miało miejsce podczas ostatniego, nadzwyczajnego posiedzenia Senatu.

Jako Związek Zawodowy Pracowników Politechniki Opolskiej, apelujemy do JM Rektora o zwołanie w najszybszym możliwym terminie, nadzwyczajnego posiedzenia Senatu i wprowadzenia do porządku obrad wniosków złożonych przez Senatorów na ręce Pana Profesora, a dotyczących m.in.:

 • złożenia wyjaśnienia w sprawie możliwych nieprawidłowości, które miały wystąpić podczas głosowania przez Senatorów uchwały nr 80 w czasie posiedzenia 21 grudnia 2016 r.
 • przeprowadzenie głosowania o uchylenie uchwały nr 80 z 21 grudnia 2016 r.
 • przedstawienia informacji dotyczącej zasadności, poniesionych przez Politechnikę Opolską kosztów oraz mierzalnych efektów podróży służbowych, które JM Rektor oraz p. W. Najda odbyli zarówno wspólnie jak i osobno w latach 2012-2018

Jedna myśl nt. „Apel do JM Rektora Politechniki Opolskiej

 1. Szeregowy adiunkt

  Szanowna społeczności akademicka,
  z tego co się dowiadujemy prof. Frącz, prof. Boczar, prof. Zmarzły stracili zaufanie JM Rektora z powodu domniemanych, jak się wydaje z odpowiedzi samych „oskarżonych” na pismo audytora, podróży służbowych odbytych za pozyskane przez nich pieniądze ze środków NCN i NCBR. Ci Profesorowie nie stracili tylko zaufania, ale również funkcje, które moim prywatnym zdaniem pełnili do tej pory wzorowo.
  I tutaj pytanie: kto może pozbawić zaufania i pełnionych funkcji przez JM Rektora, który jak wynika z pisemnych zapisów z posiedzeń senatu i odpowiedzi JM Rektora na interpelacje – czyli dowodów jawnych – a nie przesłanek, że oszukał senatorów dla własnych prywatnych korzyści, bo jak inaczej zrozumieć kolejne fakty: pożyczka od zakładowego funduszu socjalnego wielu milionów (co również jest naruszeniem zapisów regulaminu i powinno być potraktowane oddzielnie), jak się dowiadujemy z pisma przekazanego nam na maile służbowe, aby politechnika wykazała brak deficytu i potem przyznanie mu dodatku specjalnego za właśnie brak tego deficytu???
  Jestem tylko szeregowym pracownikiem nauk.-dydak., ale tu nie trzeba być wybitnie inteligentnym aby takową obserwacje poczynić, a w końcu sporo z nas pracowników – to pracownicy naukowi i co jak co ale myślenie jest dla nas podstawą pracy.
  Mam nie tylko nadzieję, ale wierzę, że sytuacja niedługo się wyprostuje i znów będziemy mogli w spokoju pracować i kształcić przyszłe pokolenia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *